Dysputa o tym jak skutecznie pozbyć się komarów...

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ads 468x60px

Featured Posts

wtorek, 7 sierpnia 2012

Komary to prawdziwa plaga okresu wakacyjnego. Te irytujące insekty sprawiają, iż każdy grill, wyjście rower czy wyjazd nad jezioro może stać się koszmarem – szczególnie dla osób posiadających tzw. słodką krew. W regionach tropikalnych komary są szczególnie niebezpieczne ponieważ przenoszą różne groźne choroby. Zatem jak skutecznie odstraszyć komary? Poniżej znajdziesz sprawdzone domowe sposoby na odstraszanie i pozbycie się komarów.

Natura przygotowała dla nas środki, które pomagają nam walczyć z komarami. Na szczególną uwagę zasługują olejki eteryczne (zawarte one są w różnych częściach roślin). W praktyce używa się gotowych stężonych olejków. Popularny i skuteczny jest olejek cytrynowy. Komary odstrasza dobrze również olejek waniliowy, olejek miętowy, olejek kocimiętki oraz olejek eukaliptusowy. Niektóre osoby zalecają, aby takimi olejkami smarować się za uszami oraz w pachwinach (czyli miejscach, gdzie człowiek intensywnie się poci).

Szare mydło dobrze zabezpiecza przed ugryzieniami. Jest to tani i ekologiczny sposób. Skóra umyta szarym mydłem nie wytwarza zapachu, który by przyciągał złośliwe komary. Już sam prysznic jest dobrym sposobem na uniknięcie komarów. Sucha skóra ich nie przyciąga - a komary ciągną do wilgoci (w tym także i potu).

Podstawową ochroną przed komarami jest odpowiedni ubiór, czyli powinno się założyć ciuchy z długimi rękawami oraz nogawkami. Pogoda jednak nie zawsze zachęca do tak ciepłego ubioru. Aby i tak uchronić się przed komarami nie możemy ich przyciągać. Co zatem przyciąga komary? Otóż, dwutlenek węgla, który znajduje się w wydychanym przez nas powietrzu. Nie trudno się domyślić, iż po wysiłku fizycznym wydychamy go więcej, dlatego łatwiej wtedy o ugryzienia komarów. Ponad to znajdujący się w ludzkim pocie kwas mlekowy także je przyciąga. Bardzo ważne jest, aby nie używać perfum i kosmetyków o owocowych i kwiatowych zapachach. One bardzo przyciągają drażniące komary. Warto jeszcze pamiętać, aby nie ubierać się na ciemno, gdyż ciemny kolor jest atrakcyjny dla tych insektów.

Mity na temat odstraszania komarów – czyli jakie sposoby nie działają

W powszechnym obiegu są pewne metody na komary, które w praktyce nie działają. Ku przestrodze nie polecam następujących sposobów:

Przyjmowanie czosnku – niektóre osoby ironizują, że czosnek jest dobry ale na wampiry a nie na komary. Czosnek ma znikomą efektywność w walce przeciw komarom a osoby, które zjedzą czosnek z pewnością nie będą najlepszymi towarzyszami do rozmowy.

Przyjmowanie witamy B – podobnie jak z czosnkiem witamina B ma się „nijak” do odstraszania komarów. Przyjmowanie jej jest więc bezcelowe – co więcej, pot takiej osoby staje się bardziej nieprzyjemny. Poza tym przedawkowanie witaminy może nieść ze sobą skutki uboczne.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque volutpat volutpat nibh nec posuere. Donec auctor arcut pretium consequat. Contact me 123@abc.com

1 komentarz :

  1. Mój sposób. Koszt około 2 zł. http://pl.shvoong.com/medicine-and-health/alternative-medicine/2383008-domowy-skuteczny-tani-spos%C3%B3b-na/

    OdpowiedzUsuń