Dysputa o tym jak skutecznie pozbyć się komarów...

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ads 468x60px

Featured Posts

wtorek, 14 sierpnia 2012

Lato sprzyja pojawianiu się komarów, które są wyjątkowo dokuczliwymi owadami dla człowieka. Natrętnie atakują, a gdy już ugryzą pozostawiają na skórze swędzące bąble. Aby nie mieć tych nieproszonych „gości” w domu należy się odpowiednio przygotować.

Skuteczna ochrona przed komarami w domu musi się składać z jednoczesnego stosowania repelentów (środków odstraszających) oraz środków ochrony osobistej. Najlepszym i tanim sposobem na powstrzymanie komarów przed dostaniem się do wnętrza domu jest założenia na okna moskitiery. Ta fizyczna przeszkoda z pewnością utrzyma większość krwiopijców na dworze. Proste i skuteczne.

Do ochrony osobiste zaleca się stosowanie preparatów chemicznych zawierających duże stężenie DEET (N-dietyl-meta-tolumamide – związek chemiczny, który bardzo skutecznie odstrasza komary i inne owady). Takie stężenie (w granicach 20%) występuje w środkach takich jak Mugga Roll czy też niektóre OFFy (aby się upewnić o wysokości stężenia należy zapoznać się z etykietą). Pozwala ono na realną ochronę przed komarami do 4-5 godzin. Preparaty, które zawierają niskie stężenie DEET działają co najwyżej kilkadziesiąt minut.

Istnieją ponad to naturalne metody, które nie wymagają użycia tak silnej chemii. Ekologiczne i przyjemne dla nosa. Mianowicie kominki do olejków eterycznych (o skuteczności olejków pisałem już wcześniej) oraz kadzidełka. Wystarczy rozpalić je w pomieszczeniu, a zapach sam się rozejdzie odstraszając komary. Następujące olejki i zapachy najbardziej działają na komary: lawendowy, miętowy, goździkowy, sandałowy, cytrynowy. Można sobie wybrać aromat do pomieszczeń według własnego gustu i preferencji.

Popularne odstraszacze komarów wkładane do gniazdka działają słabo i na zwalczają komary niewielkiej powierzchni. Co więcej, niektóre osoby po paru dniach użytkowania narzekały na ból gardła. Nie polecam.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque volutpat volutpat nibh nec posuere. Donec auctor arcut pretium consequat. Contact me 123@abc.com

2 komentarze :

  1. Budki dla nietoperzy można kupić na Amazonie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli ktoś szuka środków na owady Mugga to polecam http://ostry-sklep.pl/c/537/przeciw-insektom-turystyka-outdoor-survival.html - po zgłoszeniu się i podaniu nazwy tego bloga damy rabat 5%.

    OdpowiedzUsuń