Dysputa o tym jak skutecznie pozbyć się komarów...

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ads 468x60px

Featured Posts

środa, 29 sierpnia 2012

Komary zamieszkują całą Ziemię i można je znaleźć we wszystkich strefach czasowych. Na całym świecie jest ich ok 3,5 tysiąca gatunków. Komary żyjące w tropikach są niebezpieczne dla ludzi ponieważ mogą przenosić choroby takie jak malaria, żółta febra, denga, filarioza czy też wirusowe zapalenie mózgu. Na szczęście komary żyjące w Polsce nie są zagrożeniem dla zdrowia człowieka, ale są bardzo uciążliwe. W naszym kraju jest ich około 47 gatunków.

Ludzi gryzą tylko i wyłącznie samice komara. Potrzebuję one krwi, a właściwie zawartego w niej białka, aby być zdolnym do rozwoju jaj. Komary są najbardziej aktywne i najczęściej atakują o świcie i o zmierzchu. Komary lokalizują swoje „ofiary” poprzez dwutlenek węgla w wydychanym powietrzu oraz kwas mlekowy i amoniak zawarty w pocie.

W społeczeństwie krąży potoczne powiedzenie, iż „komary najczęściej atakują małe dzieci”. Lecz czy jest to prawda? Otóż, nie! Badania dowiodły, iż komary najchętniej atakują kobiety w ciąży. Są one bardziej pociągające dla komarów niż dzieci. Jak już wcześniej napisałem komary ciągną do wydychanego powietrza i potu – a kobiety ciężarne wydzielają je w wzmożonych ilościach.

Czy wiesz, że… ?
  • średnio komar wypija jednorazowo ok. 4 mikrolitrów krwi
  • w ciągu godziny komar przelatuje od 1 do 1,5 mili
  • średnia waga komara to 2,5 miligrama


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque volutpat volutpat nibh nec posuere. Donec auctor arcut pretium consequat. Contact me 123@abc.com

1 komentarz :